Ljubinje domaćin Međunarodnom prvenstvu u šahu

Šahovski klub „LJubinje“ bio je organizator Međunarodnog prvenstva u šahu koje je okupilo više od 70 igrača iz Nikšića, Podgorice, Herceg Novog, Plužina, Trebinja, Gacka, Nevesinja, Čitluka, Širokog Brijega…

Turnir je odigran u sali hotela u LJubinju, a svečano ga je otvorila predsjednica Skupštine opštine LJubinje Persa Klimenta.

I ovog puta igrači šahovskog kluba „LJubinje“ odigrali su fantastičan turnir. U kategoriji djevojčica, do 12 godina Ivona Toholj je osvojila zlatnu medalju, u kategoriji do 14 godina Dragana Radić se okitila bronzanom medaljom, dok je u uzrastu do 8 godina Jana Mičeta osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Ništa manje uspješni nisu bili dječaci, tako je u uzrastu do 12 godina Vuk Brborić osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju, dok je Pavle Dangubić osvojio treće mjesto i bronzanu medalju…

Pobjednici po kategorijama izgledaju ovako:

• Do 18 godina prvi Anđelić Đorđe iz Nikšića
  • Do 16 godina prvi Kujačić Slađan iz Trebinja
  • Do 14 godina (dječaci) Košutić Čedomir iz Gacka prvi, kod djevojčica prva Buntić Mihaela iz Čitluka
  • Do 12 godina (dječaci) prvi Vuk Brborić iz LJubinja, kod djevojčica prva Ivona Toholj iz LJubinja
  • Do 10 godina (dječaci) Mitrović Vasilije iz Nikšića prvi, kod djevojčica prva Galić Lucija iz Čitluka.
  • Do 8 godina (dječaci) Dimitrije Đukić iz Nevesinja prvi, kod djevojčica prva Vukotić Simeona iz Herceg Novog.

Utisak je da nikada masovniji i bolji turnir nije igran u našem gradu, a sala je bila tijesna da primi sve zainteresovane ljubitelje šaha.

Turnir je, inače, odigran pod pokroviteljstvom opštine LJubinje.